Uşak DSM, Hükümlülere Yönelik Meslek Edindirme Çalışmalarına Devam Ediyor

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hükümlülere yönelik olarak ‘Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İnşaat Boyacılığı’ kursu açıldı.

Ara eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla mesleki alanlarında kurslar açan Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, ‘Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İnşaat Boyacılığı’ alanında kurs açılması için Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaptı.

Yapılan iş birliği çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde açılan kursla hükümlülere mesleki eğitim verilmeye başlandı. Denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan 12 hükümlü, okulun İnşaat Teknolojileri bölümünde 5 hafta süren kursa katılarak boyacılık alanında eğitim aldı. Kursu başarıyla tamamlayan hükümlüler ‘İnşaat Boyacılığı’ belgesi almaya hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan bu belge, iş bulma sürecinde hükümlülere avantaj sağlıyor. Böylelikle sertifika sahibi olan hükümlüler, inşaat teknolojisi alanında çalışma imkânına kavuşacak.

Kursa katılan hükümlüler, kurs boyunca inşaat boyacılığını uygulamalı öğrenme fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdi ve kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Fotoğraflar