Uşak DSM, İş Birliği Yapılan Kurumları Ziyaret Etti

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik yükümlülerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla ilde bulunan kurumlara bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Hükümlü ve yükümlülerin yaşadıkları sorunlar karşısında, il içinde hizmet alabilecekleri kurumları yakından tanımaları ve bu kurumların hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için Uşak Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Uşak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ziyaret edildi. Yapılan bu ziyarete, hükümlü ve yükümlüler ile denetimli serbestlik müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Bu kapsamda ilk ziyaret, Uşak YEDAM’a yapıldı. Gerçekleşen ziyarette 9 yükümlüye YEŞİLAY ve YEDAM’ın tanıtımı yapılarak, yürütülen hizmetler hakkında bilgi verildi. Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol çerçevesinde, denetimli serbestlik kararı verilen kişilere yönelik bağımlılıklar konusunda koruma, önleme ve iyileştirme çalışmaları ile bu kişilerin topluma kazandırılmaları hususunda iş birliği yapılıyor.

Kurum tanıma ziyaretlerinin ikincisi ise Uşak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde yapıldı. Ceza infaz kurumundan denetimli serbestliğe ayrılan işsizlik sorunu ile karşı karşıya kalan hükümlülerin hem iş arama ve iş edinme becerilerini geliştirmek hem de eski hükümlülere yönelik kendi işini kurma projeleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 11 hükümlü ile birlikte Uşak İŞKUR ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında, iş ve meslek danışmanları tarafından katılımcılara İŞKUR bilgilendirme semineri verildi.

Kurum tanıma ziyaretlerinin sonuncusu ise Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığının destekleri hakkında bilgi edinmeleri amacıyla, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda denetimli serbestlik müdürlüğü personeline ve 11 yükümlüye seminer verildi. Denetim altındaki hükümlü ve yükümlülerin topluma uyum sürecini hızlandırmak için Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün kurum ziyaretlerine hız kesmeden devam edeceği aktarıldı.
 

Fotoğraflar