Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Bağımlılıkla Mücadele Söyleşisi

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamında Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ile bir söyleşi düzenledi. Kayaalp söyleşide yükümlülere sporun faydalarını anlatarak sağlıklı yaşam tavsiyesinde bulundu.

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde yükümlülere yönelik Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği kapsamında özel bir söyleşi düzenlendi. Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in katıldığı söyleşi programının açılışında Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili bir konuşma yaptı. Başsavcı Recep Sevgili:  “Bağımlılıkla mücadele çalışmalarında toplumumuza mal olmuş, örnek sporcumuz 5 kez dünya şampiyonu, 11 kez Avrupa şampiyonu ve daha birçok başarıya imza atan Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ile denetimli serbestlik yükümlülerini buluşturduk. Kayaalp’in örnek hayatını kendi ağzından aktarması, yükümlülerimizin üzerinde olumlu bir etki yaratması ve bundan sonraki hayatlarında Milli Güreşçimizi rol model almalarını ve madde kullanımından uzak bir hayat sürmelerini temenni ederim. Ayrıca Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp’in bağımlılıkla mücadele çalışmasına verdiği destekten ve kendisine, Ülkemize defalarca yaşatmış olduğu gurur verici başarılarından ötürü bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

Söyleşiye katılan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp; spora başlaması, sporun hayatına kattıkları ve başarılarını anlattı. Sporun insan hayatını düzenlediğini ve insana disiplin kazandırdığını söyleyen Milli Güreşçi Kayaalp, bağımlılıkla mücadele etmenin önemini dile getirdi.

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’e Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili tarafından hediye takdim edilerek hatıra fotoğrafı ile etkinlik sonlandı. Etkinliğe, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürü Kamil Demir, denetimli serbestlik personeli ve yükümlüler katıldı.

Fotoğraflar