Yozgat DSM Personeli İlk Yardım Eğitimi Aldı

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği çerçevesinde, denetimli serbestlik müdürlüğü personeline “Temel İlk Yardım Eğitimi” verildi.

Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası, ilk yardımın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. Afet sonrasında yaşanan bu ihtiyacı gören Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelin, ilk yardım eğitimi almak için kurum yönetimine talepte bulundu. Kurum yönetimi de Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği yaparak “Temel İlk Yardım Eğitimi” düzenledi. Düzenlenen eğitim programına 16 personele katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim programında; genel ilk yardım, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hasta ve yaralı taşıma yöntemleri ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Ayrıca kanama, yaralanma, yanık, donma, sıcak çarpmaları, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozuklukları, zehirlenme, hayvan ısırması ve boğulma gibi acil müdahale gerektiren durumlarda uygulanacak ilk yardım teknikleri uzman eğiticiler tarafından teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.  Yazılı ve uygulamalı sınavı başarı ile geçen denetimli serbestlik müdürlüğü personeli, eğitim sonunda Temel İlk Yardım Sertifikası almaya hak kazandı.

Kurum personeline ilk yardım sertifikaları Cumhuriyet Savcısı Ahmet Gök tarafından kurumun toplantı salonunda takdim edildi. Sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan Gök, ülkemizde yaşanan deprem afeti karşısında denetimli serbestlik müdürlüğü personelinin göstermiş olduğu duyarlılığı takdir ettiğini, ilk yardımın toplum açısından önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade etti.
 

Fotoğraflar