Yozgat DSM, Yükümlülere Yeni Yollar Açıyor

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, okuma yazma bilmeyen yükümlüleri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde görevlendirerek okuma yazma öğrenmelerine destek oluyor.

Eğitim ve iyileştirme faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, okuma yazma bilmeyen yükümlülerin okuma yazma öğrenmeleri için de önemli çalışmalara imza atıyor.

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğü bulunan ve okuma yazma bilmeyen iki yükümlünün okuma yazma öğrenmesi için harekete geçti. Sorgun İlçe Halk Eğitim Merkezi ile yapılan iş birliği çerçevesinde, okuma yazma bilmeyen iki yükümlünün halk eğitim merkezinde gerçekleştirilen kurslara katılması sağlandı. Yükümlüler, kamuya yararlı işlerde çalışma yükümlülüğü bitene kadar okuma yazma kursuna katılmaya devam edecek.

Okuma yazma kursuna katılan iki yükümlü ile ilgili konuşan Sorgun İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri; öğrenmenin yaşının olmadığını, yükümlülerin hem kursiyer olmaları hem de ücretsiz kamu hizmeti yapmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. Düzenlenen okuma yazma kursuna katılan yükümlüler ise kendilerine böyle bir imkân sunulduğu için Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.
 

Fotoğraflar