Yükümlü Gençler Panorama 1453 Tarih Müzesini Gezdi

Denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlü gençler, İstanbul'un fethinin yıl dönümü kapsamında Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni gezdi.

Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul’da bulunan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne gezi programı düzenledi.

Denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından düzenlenen çeşitli kültür ve sanat gezileriyle, yükümlü gençler hem sosyalleşme fırsatı yakalıyor hem de ülkemizin tarihi hakkında bilgi sahibi oluyor.

Panorama 1453 Tarih Müzesi hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin akınına uğruyor. Müze, İstanbul şehrinin geçmişini, kültürel mirası ve bugünü bir arada sunmasıyla ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde 360 derecelik panoramik bir resim bulunuyor. Bu resim, üç boyutlu bir görüntü etkisi oluşturuyor. Ayrıca müzede İstanbul kuşatmasında kullanılan topların, top arabalarının ve barut fıçılarının imitasyonları yer alıyor.

Oldukça keyifli ve bilgilendirici geçen gezi programına katılan yükümlü gençler, müzede yer alan panoramik resmi büyük bir ilgiyle inceledi. Müzede yansıtılan tarihi atmosferi soluyan yükümlüler, düzenlenen geziyle tarihi ve kültürel değerleri yakından tanıma fırsatı buldu.
 

Fotoğraflar